![](https://1.bp.blogspot.com/-KrIcfE1SY0Y/WQwXKG4VMgI/AAAAAAAAM0M/01Xmtn1uwEEG1vPM9gv5Vl2qfVaQSKgEQCLcB/s320/Untitled-1.jpg)
Το Σάββατο, 18 Μαρτίου 2017, διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Ιδιωτικού Δημοτικού Σχολείου «ΔΕΛΑΣΑΛ» ο διεθνής μαθηματικός διαγωνισμός «Καγκουρό». Οι μαθητές του Κολεγίου "ΔΕΛΑΣΑΛ" που διακρίθηκαν είναι οι παρακάτω:
Αμανατίδης Α. - Τσακιρίδης Α. - Καλόπουλος Μ. - Κουνατίδης Στ. - Μαρμόρκος Κ. - Μαναός Α. - Χατζηστεφάνου Φ. - Γιαχανατζής – Γραμματικόπουλος Α. - Νίκου Π. - Ξιμίνης Ι. - Σικαλίδου Ά. - Τρικ- Αυδής Θ. - Φωτιάδης Α. - Φωτιάδου Κ. - Χαραλαμπίδης Θ. - Δεδούση Ι. - Ευστρατίου Σ. - Μανώλας Θ. - Ποδαράς Δ.
Συγχαρητήρια στα παιδιά που διακρίθηκαν και σε όλους όσοι συμμετείχαν, αποδεικνύοντας πως η αγάπη για τα Μαθηματικά ξεκινάει από το… παιχνίδι!